Rocket form - en to it_IT translation catalogue (24 entries)

en: Invoice
it_IT: Fattura

en: Order summary
it_IT: Riepilogo ordine

en: Total cost
it_IT: Costo totale

en: warning! Form was not submitted
it_IT: AVVERTENZA! Non è stata presentata la forma

en: Error! The file exceeds the allowed size of
it_IT: Errore! Il file supera la dimensione consentita di

en: Error! Type of file is not allowed to upload
it_IT: Errore! Tipo di file non è autorizzato a caricare

en: Amount
it_IT: Importo

en: Date
it_IT: Dati

en: From
it_IT: Dal

en: To
it_IT: to

en: Item ID
it_IT: ID Elemento

en: Quantity
it_IT: Quantità

en: Description
it_IT: Descrizione

en: Invoice Total
it_IT: Totale fattura

en: Total
it_IT: Totale

en: Choose Payment Method
it_IT: SCEGLI LA MODALITÀ DI PAGAMENTO

en: Payment Option
it_IT: Opzione di pagamento

en: Order Summary
it_IT: Riepilogo dell'ordine

en: See summary
it_IT: Vedi sommario

en: See invoice
it_IT: Vedere fattura

en: Agree To The
it_IT: Accetto i

en: Terms &amp; Conditions
it_IT: Terms & Conditions

en: Complete Order
it_IT: Ordina adesso

en: Select Payment
it_IT: Seleziona metodo di pagamento
